Polytech implantáty – SANIMPO spol. s r.o.

Polytech implantáty

Důvody pro použítí implantátů

Estetický a rekonstrukční

Prvně jmenovaný je prováděn za účelem zlepšení "estetické kondice" žen s nepříliš vyvinutým poprsím či asymetrií (rovněž známá pod termínem augmentace). Druhý, naštěstí méně častý, slouží k obnovení nemocí či úrazem zasaženého prsu.

Mezi nejčastěji používané implantáty u nás patří právě produkty německého výrobce POLYTECH GmbH. Tato společnost se od konce 70. let zaměřuje na vysokou užitnou hodnotu texturovaných a polyuretanových implantátů, jež jsou plně certifikovány pro použití ve všech zemích Evropské unie.


Prsní implantáty jsou vyráběny ve trojí povrchové úpravě:

 • texturované
 • mikropolyuretanové
 • hladké

Na tomto místě je vhodné upozornit na prsní implantáty s mikropolyuretanovým povrchem (Microthane), jež byly vyvinuty za účelem výrazného snížení rizika kapsulární kontraktury. Ze zkušeností posledních 30 let se ukázalo, že tento povrch je jedním z faktorů omezující tuto komplikaci a míra jejich použití stoupá.


Na začátku roku 2011 výrobce představil novou filozofii svých implantátů, tzv. modulární systém Sublime Line obsahující 4 různé kategorie s možností 2 variant povrchů:

 • MEME

  řada kulatých implantátů s centrální projekcí (4 varianty projekce: nízká, střední, vysoká a velmi vysoká)

 • REPLICON

  tzv. kapkovité implantáty – jedná se o kulaté implantáty, které mají maximální projekci v dolní polovině, což vytváří dojem anatomické projekce (kulatá báze a anatomická projekce), dostupné ve 4 variantách projekce: nízká, střední, vysoká a velmi vysoká.

 • OPTICON

  řada anatomických implantátů s nízkou výškou, výška implantátu je menší než šířka implantátu (zkrácená báze a anatomická projekce), ve 4 variantách projekce: nízká, střední, vysoká a velmi vysok

 • OPTIMAM

  řada anatomických implantátů s výškou větší než je šířka implantátu (podlouhlá báze a maximální projekce v dolní polovině), ve 4 variantách projekce: nízká, střední, vysoká a velmi vysoká.

parallax background