Typy implantátů – SANIMPO spol. s r.o.

Prsní implantáty jsou k dispozici v mnoha variantách, které se liší tvarem, výplní nebo povrchem.

Tvar implantátů

Cílem společnosti POLYTECH Health & Aesthetics je zajistit individuální vzhled každé ženy. Proto vyrábíme pestrou paletu silikonových implantátů, které umožňují velký výběr korekce kontur.

Existují čtyři základní modely:
 • Même®

  implantát s kulatou bází a centrální projekcí

 • REPLICON®

  implantát s kulatou bází a anatomickou projekcí

 • OPTICON®

  implantát se zkrácenou bází a anatomickou projekcí

 • OPTIMAM®

  implantát s podlouhlou bází a maximální projekcí v dolní polovině (anatomická projekce)

Projekci je možné definovat ve čtyřech různých profilech: nízký, střední, vysoký a velmi vysoký. Každá z těchto kombinací je k dispozici v 18 různých velikostech.

Pevný a vysoce odolný obal našich implantátů sestává z několika vrstev silikonu a navíc je vybaven difuzní bariérou, která zabraňuje gelu v pronikání skrze pouzdro do okolní tkáně.

Jaké plnící materiály jsou k dispozici?

Osvědčenými plnícími materiály pro prsní implantáty je po mnoho let silikonový gel a fyziologický roztok. Implantáty plněné vysoce zesíťovaným silikonovým gelem představují nejvyspělejší techniku v oblasti náhrady měkkých tkání.

Silikonový gel, který používáme ve společnosti POLYTECH Health & Aesthetics, drží tvar a po mechanickém stlačení se vrací do původního stavu. Když náš gel pro implantáty rozpůlíte na dvě části, můžete pozorovat měkkou, ale soudržnou konzistenci. Co se týče pocitu a pohybu, imituje přirozený prs velmi věrně.Proč existují různé povrchy imlantátů?

Přirozenou reakcí se kolem všech cizorodých těles v těle, včetně implantátu, tvoří pouzdro – kapsula. To může implantát obklopit a smršťovat se. Smrštěním může dojít k deformaci implantátu, čímž se mění také tvar prsu. Pouzdro také může velmi ztvrdnout a způsobovat bolest. Tato komplikace se odborně nazývá kapsulární kontraktura a míra jejího výskytu je úměrná povrchu implantátu. První implantáty v šedesátých letech byly vyráběny s hladkým povrchem.

Od poloviny sedmdesátých let až dodnes se používají implantáty s mikropolyuretanovým povrchem. Koncem osmdesátých let byly představeny implantáty s texturovaným povrchem.

Texturovaný povrch se stal a dodnes je nejpoužívanější při výrobě prsních implantátů.

Přidanou hodnotou společnosti Polytech Health and Aesthetics je skutečnost, že vyrábí jako jediná na světě implantáty ve všech povrchových úpravách.

 • Mesmo Sensitive

  mikrotexturovaný povrch

 • PolyTxt

  makrotexturovaný povrch

 • Microthane

  povrch z mikropolyuretanové pěny

Takto sestavený sortiment jednoznačně splní požadavky různorodých indikací, přání pacientky.

Povrch Microthane je prověřenou variantou, jež Vám splní pocit přirozených prsou a dlouholeté bezpečnosti.

Nezávisle na zlepšení operační techniky při implantacích vykazují implantáty z mikropolyuretanové pěny velmi nízký podíl kapsulární kontrakce: 0-3 % oproti implantátům s texturovaným povrchem (8 %) a velmi drasticky oproti implantátům s hladkým povrchem (30 %).

Video - typy implantátů