Poradna – SANIMPO spol. s r.o.

Poradna

Často kladené otázky

1Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jaká je cena silikonových implantátů Polytech?
Dobrý den, implantáty tvoří součást celého estetického výkonu a tento bývá na klinikách plastické chirurgie často rozdílný. Lze však uvést rozmezí 26.000 až 46.000. Toto rozmezí je ovlivněno tvarem a povrchem implantátů.
2Jaká je orientační cena zvětšení prsou?
Zvětšení prsů se obvykle pohybuje mezi 55.000 až 90.000 vč. Silikonových implantátů.
3Zajímala by mě životnost prsních implantátů Polytech. Za jak dlouho po operaci si musím nechat prsní implantáty vyměnit? A na co vše se vztahuje záruka?
Implantáty Polytech lze „nosit“ celý život a nezaznamenáte žádný negativní efekt. Německý výrobce nemá ve svých normách dobu, kdy by se implantáty měly vyměnit. Toto je ryze individuální.
Celoživotní záruku se vztahuje na mechanické poškození (extruze gelu, prasknutí implantátu) a částečná dočasná záruka se vztahuje na nejčastěji uváděnou komplikaci – kapsulární kontrakturu.
4Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné s prsními implantáty chodit do sauny?
S prsními implantáty lze po 3 měsících po operaci chodit do sauny.
5Podle čeho se vybírá, zda zvolit kulaté prsní implantáty nebo anatomické?
Dobrý den, tento výběr je ryze v rukou pacientky a lékaře a je zcela individuální.
6V poslední době se hodně řeší povrch prsních implantátů a s tím spojené komplikace. Jaký povrch je u Polytechu nejbezpečnější?
Polytech implantáty se vyrábějí texturované, což je konvenční povrch. Tuto texturaci nabízí společnost v podobě mikrotexturace (jemnější) a makrotexturace, kde je textura více fixována na okolní tkáň. Jako jediný silikonový výrobce nabízí Polytech rovněž jedinečný povrch Microthane, což je implantát s mikropolyuretanovým povrchem. Tento „potah“ je od konce 70. let prověřen jako nejjistější volba proti vzniku kapsulární kontraktury.
7Mohou silikonové implantáty Polytech prasknout? A může silikon vytéct?
K prasknutí dochází u všech značek implantátů. Výskyt je velice nízký a v mnoha případech nelze najisto určit, proč k ruptuře (prasknutí) došlo. Kohezivní moderní silikon je téměř vždy zadržen v bezprostřední okolní tkáni.
Zde je na místě uvést, že se jedná o bezpečný zdravotnický silikon a poškození pacientky je vyloučeno.
8Pokud půjdu na výměnu prsních implantátů, je možné zvolit jinou velikost? Uvažuji o menších silikonových implantátech, než jsem měla doposud.
V případě výměny implantátů lze přejít na jiný objem, jiný tvar i jiný povrch.
9Mám půl roku po zvětšení prsou anatomickými implantáty 425 ml. Prsní implantát je uložený pod sval. Rozhodla jsem se zhubnout 15 kg a bojím se, že bude obrys implantátu vidět. Budu mít zase povislá prsa? Děkuji
V některých případech úbytek váhy ovlivní vzhled Vašich prsů. Jedná se o domněnku a až daný stav ukáže, zda k tomu došlo a plastický chirurg Vám doporučí následné řešení.
10Má uložení pod sval, nad sval nebo částečně od sval vliv na tvaru poprsí? Nebo rozhoduje tvar silikonového implantátu?
Tento dotaz má individuální rozměr a je třeba jej zkonzultovat s odborníkem.
11Co vše určuje cenu prsního implantátu?
Cena implantátů je určována zejména úrovní použitých materiálů. Roli v tom hraje nastavení záručních podmínek, vyvinutost a jejich tradice
12Kolik stojí výměna prsního implantátu?
Výměna prsního implantátu je určena cenou na klinikách plastické chirurgie.
13Bojím se rakoviny prsu. Nezkreslují prsní implantáty výsledky mamografu či sono vyšetření?
Moderní zobrazovací metody určují poměrně spolehlivě stav prsů. Rovněž je důležitá správná interpretace těchto výsledků lékařem.
14Jak se pozná kapsule, nebo že mi prsní implantát praskl?
Kapsule je častěji rozpoznatelná než ruptura implantátu. Tvrdá kapsula ovlivňuje tvar prsu a rovněž bývá doprovázena bolestí či otokem. Prasklý implantát lze vypozorovat otokem prsů a později je určen při sonografii, případně operačním výkonu.
15Chystám se na zvětšení prsou a mám strach. Četla jsem, že se některé prsní implantáty mohou zvlnit. Jak tomu je u silikonových implantátů Polytech? Vztahuje se na případný problém záruka, je nutná reoperace? Díky za vysvětlení.
Vrásnění implantátů je popsané v odborné literatuře jako poměrně vzácné. Implantáty Polytech mají velmi nízké riziko vrásnění. Tuto komplikaci je možné vyřešit revizním zákrokem, není součastí záručních podmínek.
16Jakou velikost prsního implantátu mám zvolit? Vážím 66 kg a měřím 158 cm. Ráda bych 400 a více. Je to možné? A nebude obrys implantátu vidět?
Tento dotaz může být kvalifikovaně zodpovězen pouze plastickým chirurgem při konzultaci.
17Co vše určuje bezpečnost implantátů? Pokud mi lékař doporučí Polytech implantáty, co vše im zaručuje jeho bezpečnost?
Bezpečnost implantátů je pro výrobce Polytech klíčová. Jistota použitých materiálů, přísná metodika výroby, sterilita produktů. Toto vše je zaručeno výrobcem a tento musí postupovat podle nejpřísnějších evropských regulí. Tyto kvalitativní hodnoty jsou základem pro záruční program „Implants of Excellence“
18Jak moc ovlivňuje nošení kompresního prádla po augmentaci tvar prsou?
Tato otázka je v kompetenci plastického chirurga, nicméně kompresní prádlo po augmentaci je nezbytností.
 

Chcete se na něco zeptat? Nenašli jste všechny informace?