Poradna – SANIMPO spol. s r.o.

Poradna

Často kladené otázky

1Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jaká je cena silikonových implantátů Polytech?
Dobrý den, implantáty tvoří součást celého estetického výkonu a tento bývá na klinikách plastické chirurgie často rozdílný. Lze však uvést rozmezí 26.000 až 46.000. Toto rozmezí je ovlivněno tvarem a povrchem implantátů.
2Jaká je orientační cena zvětšení prsou?
Zvětšení prsů se obvykle pohybuje mezi 55.000 až 90.000 vč. Silikonových implantátů.
3Zajímala by mě životnost prsních implantátů Polytech. Za jak dlouho po operaci si musím nechat prsní implantáty vyměnit? A na co vše se vztahuje záruka?
Implantáty Polytech lze „nosit“ celý život a nezaznamenáte žádný negativní efekt. Německý výrobce nemá ve svých normách dobu, kdy by se implantáty měly vyměnit. Toto je ryze individuální.
Celoživotní záruku se vztahuje na mechanické poškození (extruze gelu, prasknutí implantátu) a částečná dočasná záruka se vztahuje na nejčastěji uváděnou komplikaci – kapsulární kontrakturu.
4Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné s prsními implantáty chodit do sauny?
S prsními implantáty lze po 3 měsících po operaci chodit do sauny.
5Podle čeho se vybírá, zda zvolit kulaté prsní implantáty nebo anatomické?
Dobrý den, tento výběr je ryze v rukou pacientky a lékaře a je zcela individuální.
6V poslední době se hodně řeší povrch prsních implantátů a s tím spojené komplikace. Jaký povrch je u Polytechu nejbezpečnější?
Polytech implantáty se vyrábějí texturované, což je konvenční povrch. Tuto texturaci nabízí společnost v podobě mikrotexturace (jemnější) a makrotexturace, kde je textura více fixována na okolní tkáň. Jako jediný silikonový výrobce nabízí Polytech rovněž jedinečný povrch Microthane, což je implantát s mikropolyuretanovým povrchem. Tento „potah“ je od konce 70. let prověřen jako nejjistější volba proti vzniku kapsulární kontraktury.
7Mohou silikonové implantáty Polytech prasknout? A může silikon vytéct?
K prasknutí dochází u všech značek implantátů. Výskyt je velice nízký a v mnoha případech nelze najisto určit, proč k ruptuře (prasknutí) došlo. Kohezivní moderní silikon je téměř vždy zadržen v bezprostřední okolní tkáni.
Zde je na místě uvést, že se jedná o bezpečný zdravotnický silikon a poškození pacientky je vyloučeno.
8Pokud půjdu na výměnu prsních implantátů, je možné zvolit jinou velikost? Uvažuji o menších silikonových implantátech, než jsem měla doposud.
V případě výměny implantátů lze přejít na jiný objem, jiný tvar i jiný povrch.
9Mám půl roku po zvětšení prsou anatomickými implantáty 425 ml. Prsní implantát je uložený pod sval. Rozhodla jsem se zhubnout 15 kg a bojím se, že bude obrys implantátu vidět. Budu mít zase povislá prsa? Děkuji
V některých případech úbytek váhy ovlivní vzhled Vašich prsů. Jedná se o domněnku a až daný stav ukáže, zda k tomu došlo a plastický chirurg Vám doporučí následné řešení.
10Má uložení pod sval, nad sval nebo částečně od sval vliv na tvaru poprsí? Nebo rozhoduje tvar silikonového implantátu?
Tento dotaz má individuální rozměr a je třeba jej zkonzultovat s odborníkem.
11Co vše určuje cenu prsního implantátu?
Cena implantátů je určována zejména úrovní použitých materiálů. Roli v tom hraje nastavení záručních podmínek, vyvinutost a jejich tradice
12Kolik stojí výměna prsního implantátu?
Výměna prsního implantátu je určena cenou na klinikách plastické chirurgie.
13Bojím se rakoviny prsu. Nezkreslují prsní implantáty výsledky mamografu či sono vyšetření?
Moderní zobrazovací metody určují poměrně spolehlivě stav prsů. Rovněž je důležitá správná interpretace těchto výsledků lékařem.
14Jak se pozná kapsule, nebo že mi prsní implantát praskl?
Kapsule je častěji rozpoznatelná než ruptura implantátu. Tvrdá kapsula ovlivňuje tvar prsu a rovněž bývá doprovázena bolestí či otokem. Prasklý implantát lze vypozorovat otokem prsů a později je určen při sonografii, případně operačním výkonu.
15Chystám se na zvětšení prsou a mám strach. Četla jsem, že se některé prsní implantáty mohou zvlnit. Jak tomu je u silikonových implantátů Polytech? Vztahuje se na případný problém záruka, je nutná reoperace? Díky za vysvětlení.
Vrásnění implantátů je popsané v odborné literatuře jako poměrně vzácné. Implantáty Polytech mají velmi nízké riziko vrásnění. Tuto komplikaci je možné vyřešit revizním zákrokem, není součastí záručních podmínek.
16Jakou velikost prsního implantátu mám zvolit? Vážím 66 kg a měřím 158 cm. Ráda bych 400 a více. Je to možné? A nebude obrys implantátu vidět?
Tento dotaz může být kvalifikovaně zodpovězen pouze plastickým chirurgem při konzultaci.
17Co vše určuje bezpečnost implantátů? Pokud mi lékař doporučí Polytech implantáty, co vše im zaručuje jeho bezpečnost?
Bezpečnost implantátů je pro výrobce Polytech klíčová. Jistota použitých materiálů, přísná metodika výroby, sterilita produktů. Toto vše je zaručeno výrobcem a tento musí postupovat podle nejpřísnějších evropských regulí. Tyto kvalitativní hodnoty jsou základem pro záruční program „Implants of Excellence“
18Jak moc ovlivňuje nošení kompresního prádla po augmentaci tvar prsou?
Tato otázka je v kompetenci plastického chirurga, nicméně kompresní prádlo po augmentaci je nezbytností.

Dotazy týkající se odlehčených implantátů B-Lite

1 Jaký je vliv hmotnosti implantátu na prsní tkáň (pohodlí, dlouhodobé výsledky)?
Zvýšená hmotnost se rovná zvýšenému gravitačnímu tahu, což zvyšuje stres a napětí na prsa a na okolní tkáň. To může nakonec vést k ochabnutí a také k bolesti zad a krku. Pohyb prsou během aktivit zhoršuje váhový efekt, který může způsobit nepohodlí a zvýšit stres a tlak na prsní tkáň. Menší hmotnost se rovná menšímu namáhání. Je to tak jednoduché.
2 Z čeho je gel v B-lite®️ implantátech vyroben?
Gel v B-lite®️ implantátech je tvořen permanentním spojením mikrosfér (malých dutých částic) ve standartním silikonovém gelu medicínské kvality, což způsobuje, že je implantát výrazně lehčí. Mikrosféry se široce používají v celé řadě aplikací. Jsou biokompatibilní a můžeme je nalézt ve zdravotnických prostředcích a kosmetice. (1) Mikrosféry jsou integrovány do kohezivního gelu a jejich vazba na gel zůstává neporušená i v nepravděpodobném případě prasknutí implantátu. Gel B-lite®️ implantátů spojuje technologie používané ve vesmírné technologii a nabízí výrazně nižší hmotnost. Mikrosféry jsou biokompatibilní a používají se v mnoha medicínských oborech, jako urologie, gastroenterologie, ortopedie a další.(1)

1. Govrin-Yehudain, Jacky et al: Lightweight Breast Implants: A Novel Solution for Breast Augmentation and Reconstruction Mammaplasty, Aesthet Surg J. 2015 Nov; 35(8): 965–971. doi: 10.1093/asj/sjv080 (link: https://academic.oup.com/asj/article/35/8/965/249192)
3Odlehčené implantáty B-lite®️ jsou relativně nové na trhu, tak jak si mohou být pacienti jistí bezpečností?
Implantáty B-lite®️ byly vyvinuty multidisciplinárním týmem lékařů, vědců, inženýrů a poté byly více než 10 let testovány, něž byly nabídnuty pacientům. Všechny materiály používané při výrobě implantátů B-lite®️ s označením CE jsou dobře zdokumentované, bezpečné, inertní, biokompatibilní a mají dlouhou historii použití v medicíně.(1) Vnější obal implantátů B-lite®️ pochází z více než 30ti leté zkušenosti výrobce implantátů Polytech.

1. Govrin-Yehudain, Jacky et al: Lightweight Breast Implants: A Novel Solution for Breast Augmentation and Reconstruction Mammaplasty, Aesthet Surg J. 2015 Nov; 35(8): 965–971. doi: 10.1093/asj/sjv080 (link: https://academic.oup.com/asj/article/35/8/965/249192)
4Co jsou B-lite®️ mikrosféry?
B-lite®️ mikrosféry jsou malé mikroskopické kuličky, které jsou velmi silné, ale extrémně lehké. Mikrosféry jsou biokompatibilní a velmi stabilní.
5Jsou mikrosféry bezpečné?
Ano. Mikrosféry se již široce používají v celé řadě aplikací. Jsou biokompatibilní a nacházejí se ve zdravotnických prostředcích a kosmetice. Mikrosféry jsou běžné v urologii, onkologii, gastroenterologii, ortopedii a další oborech(1). Mikrosféry jsou integrovány do kohezivního gelu a jejich vazba na gel zůstává neporušená i v nepravděpodobném případě prasknutí implantátu. Testy pevnosti v tlaku prokázaly, že borosilikátové mikrosféry v implantátech B-lite®️ vydrží tlaky vyšší než 200 psi (> 13 atm), daleko za tlakovým rozsahem, u kterého se předpokládá, že ženy budou po implantaci vystaveny, a to i během letu a rekreačního potápění.

1. Govrin-Yehudain, Jacky et al: Lightweight Breast Implants: A Novel Solution for Breast Augmentation and Reconstruction Mammaplasty, Aesthet Surg J. 2015 Nov; 35(8): 965–971. doi: 10.1093/asj/sjv080 (link: https://academic.oup.com/asj/article/35/8/965/249192)
6Proč jsou implantáty bílé?
Je to z důvodu odrazu světla na mikrosférách v gelu.
7Jaké jsou další výhody implantátů B-lite na mamografu?
Zatímco mikrosféry jsou na viditelném světle bílé a neprůhledné, tak zlepšují kvalitu výsledků na mamografu a na ultrazvuku.(2) Mamární diagnostika u žen s implantáty B-lite®️ je výrazně lépe vyhodnocována.

2. G&G Biotechnology data on file.
 

Chcete se na něco zeptat? Nenašli jste všechny informace?